Mariášové karty

Mariášové karty
  jednohlavé

Tyto karty jsou opředeny mnoha tajemství a mýty. Najdete na ně velmi málo literatury. Přesto, významy, které jsou u každé karty uvedeny znamenají větší význam, než si myslíš.

Na začátku ti připadá, že nevíš kudy a jak začít, donutí tě začínat s tím, co máš. Kupříkladu zjistíš, že srdcové Eso znamená bydlení, případně svatbu + zelené Eso je nové bydlení, stěhování nebo svatba.

Protože každý jinak vnímá „barvy“ (kule, herce, listy a žaludy), tyto významy najdeš na webu či v knihách v mnoha rozdílných podání.

Někdo považuje karty „žaludy“ za negace a „listy“ za pozitiva, jiný má opačně „žaludy“ za šťastné karty a „listy“ za negace.

A tady začíná první nechuť a schování karet na dlouhé zimní večery... . Knihy jsou neodpovídající na všechny otázky, kurzy se mi zdají nepřehledné a nevím, co dál... To jsou klasické zkušenosti na úplném začátku.

Důležité je uvědomit si hlubší podstaty karet mariášových. Ten, kdo se učí podle jediné definice a neučí se kombinace, mnohdy předchází velkému zklamání a rozčarování.

Já osobně vedu karetní školu na rok a začínám od „píky“.

Při tom PÍKA (neboli kopí) je chladná bodná zbraň, používaná k lovu i boji. Moderní kopí mají většinou kovový hrot na dlouhé tyčové násadě, zvané ratiště. Část mezi hrotem a ratištěm se nazývá tulej. Jedná se o jeden z nejstarších druhů zbraně, člověk ji užívá už několik stovek tisíc let.

Tím nechci říct, že začínáme „na nože“, ale opravdu od začátku a to doslovně: na počátku bylo slovo BŮH = Láska.

Procházíme proces živlů a teorie až k definicím jednotlivých karet. To zjednoduší pohled k výkladu karet. Pochopení smyslu makrokosmu a mikrokosmu. Kolik nauk je spojeno s výkladem karet (magie, astrologie, numerologie,...).

Nejsem zastáncem kombinační výuky, která podle mého nereprezentuje svobodné myšlení, ale opačně, repliku. To, co někdo před námi určil.

Shodnout se můžeme v tom, že tráva je zelená, ale jak voní tráva, budeme popisovat každý jinak. Takže, řeknu-li červená osmička, bude každý vědět, že mluvím o srdcové neboli hercové osmě.

To je definice, která je daná – kolik charakteru v sobě tato osma má, bych ale na prstech nespočítala...

Proto vedu výuku od základních prvků, začlenila jsem základní definice, historii, pojmy o esoterice. Které by měly být základní k výuce karet.

Naučit se vykládat karty není pouze o znalosti balíčku karet. Ten, kdo chce opravdu znát, být dobrý, nezůstává pouze u toho!

Jsem zastáncem praktické výuky, která vede k poznání. Proto je škola na 1 rok (i když i to považuju za rychlokurz ).

Informace, které bych musela proložit do výuky, by nestačilo na jeden život. Snažím se hlavně o to správně Vás navést na odrazový můstek, kde a hlavně o co se opírat v případě hlubšího poznávání.

Nepojala jsem výuku ve smyslu odříkávání jednotlivých kombinací, ale vysvětlit podstatu. Uvědomnění si důležitosti, zodpovědnosti – znát věci příští a z čeho tak vycházet!

Malá ukázka

Balíček karet se skládá z 32 listů. Tyto listy nedělíme pouze na karty figurální, charakterové, dějové a časové. Taktéž do 4 barev, ze kterých vycházíme:

SRDCE – HERCE

LISTY – ZELENÉ – PIKY KULE – KÁRY ŽALUDY- KŘÍŽE

Vycházíme ze základní definice pochopení jednotlivých živlů.

Naučím se tedy vycházet, jak na sebe jednotlivé živly působí. Tato znalost nám lépe vyjádří kombinace karet.

Dál používám k vysvětlení základy z numerologie, k uvedeným číslům na kartách. Od karty sedmy až po eso.
Tak si lépe zapamatuješ, z čeho vycházíš.

Příklad: 7 = začátek

         10 = ustálení, výsledek

           J = charakter, povaha atd.To je pouze malá ukázka z mé metody výuky. Dál pokračujeme až k praktické výuce k výkladům velké tabule, ne na 32 domů, ale 12 (viz obrázek).

Používám osobní předtištěné předlohy, svou vlastní osnovu. K výuce dostaneš spoustu materiálů, které jsou ti stále k užitku. Pokud si nevíš rady a je v mé moci odpovědět Ti či pomoci, ráda Ti vyjdu vstříc.